Multiswitch kaskadowy – co daje?

Znajdź multiswitch kaskadowy.

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Powinna oczywiście być bezpieczna i zapewniać dużą jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie ważna będzie możliwość łatwego jej powiększenia. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych robót – przez to wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi powiększenie sieci będzie łatwe i bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeśli niezbędne jest powiększenie instalacji – na przykład wówczas, gdy kolejny abonent zamówił usługę – wystarczy jedynie umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby wyjść dla abonentów – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych domach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej ilości wejść. Niezwykle ważna jest także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa bowiem na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]