Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

Jeśli chcesz zamówić tabliczki informacyjne, koniecznie sprawdź www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle istotną rolę w polskich miastach oraz wewnątrz budynków. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą nieruchomości – domy, zakłady przemysłowe, banki, przychodnie. Sprawiają, że bezproblemowo odnajdziemy np. urząd miasta. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je również dostrzec w środku. To ogromna grupa oznaczeń, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w budynkach samorządów w hallu znajdują się tabliczki z określeniami wydziałów. Szukasz sekretarza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, wyznaczają pomieszczenia wyłącznie dla personelu, mówią o standardach reanimacji. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (np. PCV), często są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]