Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich lub polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to również postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia lub unieważnienie umów.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank oraz mBank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.