Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najcenniejszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Produkowane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze wpływa kraj jego wydobycia – między innymi minerały importowane z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy estetyczne. W opinii części osób jest wszak amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo zadbać. W szczególności należy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – łatwo wtedy o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy tak uszkodzeń.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]