Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Zobacz, gdzie zamówić kolczyki z kamieniami.

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki czy pierścionki. Minerały są w stanie zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z topazami, odmienny zaś te wysadzane bursztynem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Które kamienie wykorzystywane w warsztatach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi produktami? Odpowiedź potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że wiele surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, zaś rozmaite odcienie są zasługą takimi domieszkom, jak cer lub kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy znacznie częściej stosują jednak kamienie naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć odcienie od błękitnych do czerwonych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zazwyczaj zwiększa koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to egzemplarze dużo bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]