Lampworki wracają do świata biżuterii

Więcej o lampworkach na https://www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Z początku były produkowane samodzielnie – surowiec topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś również można wykonać je w domu, ale bardziej trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, które wskutek działania ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Paski stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, przez co każdy paciorek ma otwór dokładnie w środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się tylko przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]