Pierścionki z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda szczególnie elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.