pierścionki zaręczynowe kraków

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzona przez większość pań chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to bardzo stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że to Grecy przywieźli do Europy rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną i drogimi kamieniami, jednakże surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący wzrost ich uznania można spostrzec w XX w.

Platyna, drogie kamienie, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednak możliwości swobodnego łączenia różnych kamieni i metali są olbrzymie. Poza diamentami stosuje się rubin, tanzanit czy topaz. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, iż mężczyzna musi wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: wzoru, liczby karatów, wykorzystanego kamienia czy materiału, dlatego każdy kupi elegancki, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, dlatego jego wartość nie jest najistotniejsza. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]