Srebrne wisiorki

Tu zamówisz wisiorki srebrne

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.