Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Chcesz nabyć topaz mistyczny? Odwiedź tę stronę

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku można błędnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Istotna okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej możemy dobrać biżuterię do konkretnego stroju.