biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Podczas zdobienia biżuterii popularnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one pięknym elementem biżuterii, a także znacząco podnoszą cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród posiadanych ozdób. Na szczęście istnieją także alternatywne sposoby dla niezbyt bogatych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić diament. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do określania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, przez posiadane cechy używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład przez internet.