Zapięcia kolczyków – garść porad

Dalsze informacje o srebrnych kolczykach.

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, materiał wykonania czy wygląd, ale także na zapięcie. Oto krótka lista często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże prościej go zapiąć, ze względu na rozchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień używa się ich przy kosztowniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy szali, odzieży z wysokim kołnierzem czy czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]