Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

W ostatnich latach kwestia ekologii przeobraziła się w jednym z kluczowych problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Potrzeba zmiany naszego zachowania związanego z racjonalnym wykorzystaniem surowców, krok po kroku przenika do każdej sfery życia, także do świata reklamy. Teraz zarówno niewielkie firmy, jak i ogromne koncerny, aspirują do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one zaprezentować konsumentom w różnorodny sposób, także przez zastosowanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety promocyjne – z tkanin naturalnych i nie tylko

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wytworzone z materiałów łatwo degradowalnych bądź powtórnie przetworzonych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które można stosować na co dzień i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych zalicza się również te artykuły, które wytworzono z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, z kolei kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się duży wybór eko gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest olbrzymi – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny, w różnych krojach (dziecięcych, damskich i męskich), jak również w licznych barwach. Grafiki reklamowe umieszczane są na bawełnianych i płóciennych torbach, dostępnych w formie tradycyjnych toreb na zakupy, ale też np. workowych plecaków. Inne popularne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które mogą być wytworzone z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, kosmetyczki oraz papierowe kubki na napoje.