Na co zwrócić uwagę wybierając platformę rowerową na hak?

Jeśli szukasz uchwytu na rowery na hak, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras dla rowerów nie tylko w największych miastach, lecz również w wielu miasteczkach turystycznych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, iż pakując się na urlop pragniemy wziąć dodatkowo rower. Jeśli podróżujemy w pojedynkę, a nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu zagospodarować dla niego przestrzeń w bagażniku. Trudności pojawiają się, gdy wyruszamy w dużym gronie i musimy zmieścić gdzieś dwa lub trzy rowery. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Jak platforma rowerowa na hak wpływa na kierowanie autem?

Rowery da się przewozić na dachu samochodu, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, albo na platformie rowerowej montowanej na haku. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób umożliwia transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają również kilka wad. Umocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być sporym problemem przede wszystkim dla osób o niskim wzroście. Ponadto ułożenie rowerów na bagażniku dachowym zmienia wysokość auta, i chociaż zwykle nie jest to przeszkodą w trakcie przejazdu pod niewysokimi kładkami dla pieszych, bramami czy mostami, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na to, że jest on bardziej czuły na intensywne porywy wiatru. Z kolei platformy rowerowe zakładane na hak wydłużają auta, skutkiem tego prowadzący je kierowcy muszą zachować wzmożoną ostrożność w czasie parkowania tyłem i cofania samochodu. Jednoślady przewożone na platformie w wielu przypadkach też wychodzą poza krawędź pojazdu, a to może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na wąskich ulicach.

Bagażnik rowerowy na hak – na co zwrócić uwagę przed jego kupnem?

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak należy wpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jest to stosunkowo kosztowny sprzęt, tym samym należy już na początku ustalić ile rowerów maksymalnie będziemy chcieli transportować. Bagażnik na rower dobrej firmy, przykładowo od Thule, posłuży nam wiele lat i o ile kupujemy go w celu użycia go podczas rodzinnych wypraw, należy zdecydować się na taki, na którym ulokujemy trzy albo cztery jednoślady. Innym znaczącym czynnikiem jest sprawdzenie całkowitej masy rowerów – przed zakupem bagażnika powinno się zweryfikować czy udźwignie on ciężar jaki planujemy na nim zamontować. Dowiedzmy się też jak dopinane są rowery do platformy na hak. Więcej uchwytów utrzymujących jednoślad na miejscu zmniejsza szanse na jego przesunięcie się w czasie przewozu, zagrażające ewentualnym zarysowaniem lakieru. W przypadku wątpliwości, który bagażnik na rower wybrać, zalecamy skonsultować się z reprezentantem sklepu oferującego taki asortyment.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]