Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Więcej szczegółów o Adobe Photoshop kurs znajdziesz tutaj.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują przeważnie zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się poznać znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został głównym softwarem game developerów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją konsultacji z twórcą kursu

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz ważne metody używania pędzli, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]