kurs blender 3d, kurs modelowania 3d

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat rysunku bez ustanku się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność wykonywania grafik 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie dużymi kosztami – można po prostu pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego program instruktora

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często jest niezmiernie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne osobom, które dopiero poznają program Blender. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które trzeba poprawić i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w jak najmniejszych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i entuzjastów 3D

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością poszukiwaną i docenianą zwłaszcza w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje zatem niemało perspektyw zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści oraz artyści chcący poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź znaleźć nowe formy ekspresji.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]