Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Chcesz kupić aparat do drenażu limfatycznego? Skieruj się tutaj.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Istnieje multum powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji cellulitu bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do ulepszenia tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby chętnie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, toteż bez trudu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi stany zapalne i miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]