Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, pyły zawieszone PM2.5, dym tytoniowy, roztocza czy bakterie i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.