Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości statystycznego Polaka i z rzadka bywa pomijany. Obywatela Polski dostrzegli, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma poważny wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie będą wdrożone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu chorób układu oddechowego podatni są zwłaszcza rezydenci metropolii lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie ograniczyć szkodliwy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak np. AirFree, LIFAair bądź Blueair, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, często mają one także inne wartościowe funkcje.

Nawilżanie i detekcja CO2 – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu dobierzemy urządzenie właściwe do określonej objętości wnętrza. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez ograniczeń daje się przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też bakterie oraz grzyby, które mogą być przyczyną szeregu chorób lub reakcji alergicznych, a także niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje mocniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.