Czym jest AMD i jak je leczyć?

Tu znajdziesz szczegółowe informacje na temat terapii 2RT.

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Kto przede wszystkim choruje na AMD?

Plamka żółta to element siatkówki oka cechujący się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która manifestuje się poprzez wypaczenie obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Na AMD cierpią głównie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, ale etiologia choroby nie została jeszcze w pełni poznana. Zakłada się jakkolwiek, że przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być szkodliwy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, nadwaga czy palenie papierosów. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe choroby współistniejące, np. hipertensja bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała jednak środki, które efektywnie leczą to schorzenie. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać AMD.

Zabieg 2RT – jak wygląda?

Laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, a więc może być wykonywany u wielu grup pacjentów narażonych na wadę albo całkowitą utratę zdolności widzenia. Metoda laserowa mobilizuje komórki do odtwarzania się i ogranicza procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – w trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa zaledwie parę minut.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]