Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie zaś, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że leczenie będzie całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, dzięki którym lekarz może dotrzeć do głęboko położonych warstw zęba. Warto jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Których?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal całkowicie niebezpieczeństwo różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i polepszenie komfortu leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto wybrać się do dentysty dysponującego odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.