Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Kluczowe informacje w temacie Voigt Kraków. Przekonaj się!

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i w wielu przypadkach groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, krótkowzroczności, a także wielu innych chorób. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze odpowiednią technikę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, więc mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych chorób, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych i innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi dolegliwościami, np. ciałem obcym w gałce ocznej czy pozbyciem się kaszaków.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]