Maseczka z przyłbicą dla osób starszych, aktywnych i nie tylko

Zobacz, gdzie nabyć przyłbicę ochronną

Pandemia COVID-19, która opanowała wszystkie kraje, kompletnie odmieniła nasze relacje społeczne i bieg życia. Reguły dystansu społecznego nakładają nieodzowność korzystania ze rozmaitych środków, które mają zabezpieczać nas przed realnym niebezpieczeństwem zarażenia się tym niebezpiecznym wirusem. Idąc do przychodni czy biura, gdzie zazwyczaj przebywamy w większej gromadzie ludzi, winniśmy dla naszego zdrowia nosić na nosie i ustach ochronną maseczkę. Jak jednakże postąpić, jeżeli mamy trudności z oddychaniem w popularnej maseczce z tkaniny?

Lekka maseczka wielokrotnego użytku w formie mini przyłbicy

Ci, którzy sądzą, że ochronne maseczki z materiału są niewygodne i mają problemy z zaczerpnięciem oddechu podczas ich używania, powinny zakupić przyłbicę ochronną. Takim środkiem ochrony osobistej jest m.in. maseczka wielorazowa Mini Shield marki Vitberg. Ochrania ona przed stycznością z wirusem w jednakowym zakresie jak maska chirurgiczna, tzn. kryje nos oraz usta, ale jednocześnie umożliwia lekkie oddychanie. Jej głównymi zaletami są wytrzymałość, komfort i jedynie kilkugramowa waga, nie wykraczająca poza 10g. Ta przyłbica ochronna wyprodukowana jest z tworzyw, dzięki którym może być wykorzystywana wielokrotnie. Jej przejrzystą przysłonę po każdym założeniu można oczyścić, a samą całość można też czyścić ręcznie (nawet 30 razy!) za pomocą popularnych detergentów.

Kto może zakładać wielorazową przyłbicę ochronną?

Ochronną przyłbicy zaleca się używać każdemu, komu zależy na bezpieczeństwie, ale i na wygodzie. Osoby powyżej 60 roku życia, cierpiące na astmę, w podeszłym wieku oraz uprawiające sport na świeżym powietrzu docenią swobodę jaką przynosi taka maseczka wielorazowego użytku. Jest ona również rekomendowana wszystkim, którzy obligatoryjnie muszą nosić maseczki ochronne w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Mini Shield firmy Vitberg nie przeszkadza w noszeniu okularów, nie utrudnia ruchów szyi, a jej używanie nawet przez parę godzin nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Młodzież na pewno doceni również to, że działa ona z funkcją FaceID.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]