Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h13, koniecznie odwiedź ten adres

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też nadal poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz spaliny

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach doskonale sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, dym tytoniowy lub włosy. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna filtracja w wymagających warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a solidna rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną pracę w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry stosowane są tam, gdzie trzeba spełnić wysokie normy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46