Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Jeśli chcesz zamówić blachodachówkę, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blacha na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blacha na dach – charakterystyka oraz atuty

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach powinno się kupować w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08