Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Więcej szczegółów o okiennicach ozdobnych.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony i firany, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowość w europejskich domach

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż sporadycznie, ale większość z pewnością rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, bowiem te okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Australii.

Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem uniemożliwiać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, a więc podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierząt, które mogłyby zaplątać się dyndające sznurki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]