Czemu służą i z czego są wykonanie ochraniacze dla koni?

Chcesz kupić ochraniacze dla konia? Sprawdź horse-trade.pl.

Osoby, które zwyczajnie nie pasjonują się jazdą konną, nierzadko są zdziwione, że kończyny koni trzeba osłaniać ochraniaczami. Oferta artykułów tego typu jest dość szeroka i na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnych tworzyw. To sprawia, że nawet kłopot z ich wyborem mają niekiedy także profesjonalni jeźdźcy.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Kluczowym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest typ aktywności, jaką w danym momencie podejmuje zwierzę. Jest mnóstwo wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych posiada nieco inną rolę. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują niebezpieczeństwo wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które czasem mogą przydarzyć się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju doskonale absorbują energię uderzenia, a przy tym podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną zabudową skoncentrowaną na zakryciu tylnej powierzchni i boków kończyny zwierzęcia, co chroni ją w razie zderzenia z drążkiem przeszkody. Kończyny koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w przeróżnych turniejach jeździeckich przewożone są regularnie po kilkaset kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być wykonane z materiałów, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet w trakcie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich zamówisz też kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach, które biorą udział w wyścigach. Kaloszki chronią piętkę koni.

Z jakich materiałów robi się są ochraniacze dla koni?

Pasjonaci jeździectwa szukający ochraniaczy dla konia znajdą niezwykle szeroką ofertę artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko ceną, ale i materiałem, z których są produkowane. Naturalnie, najbardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, jednakże trzeba o nie odpowiednio troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach sprzedawane są również gumowe kaloszki dla koni.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]