Jak przechowywać numizmaty? O klaserach na monety

Chcesz nabyć klaser na monety i banknoty? Koniecznie odwiedź ten adres.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale też uczucie satysfakcji z ich podziwiania i układania. Zdobyte numizmaty winny tym samym zostać umieszczone w stosownych klaserach i albumach, dzięki którym łatwo będzie można je przeglądać, a przy tym ochroni się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser numizmatyczny – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze z tego powodu, iż pozwalają na segregację monet jednego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, iż część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i należy nabywać je osobno dobierając je do wielkości zbieranych numizmatów lub banknotów. Dowolność odłączania i dodawania stron jest znacznym ułatwieniem przy segregowaniu okazów według naszego uznania – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyjmowania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia banknotów lub zarysowania monet. Prócz tego, mając niewielki zbiór, w jednym albumie można ulokować monety o różnych średnicach, należy tylko zakupić karty z pasującymi do nich przegródkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, iż nieraz są stylizowane na wygląd książek czy albumów z fotografiami rodzinnymi, dzięki czemu łatwo schować je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Numizmaty w holderach także przechowasz w albumach na monety

Eksperci zalecają, by w plastikowych przegródkach albumów chować powszechniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie całkowitej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Rzadkie numizmaty w idealnym stanie czy też te wykonane z metali szlachetnych powinno się wpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie trzymać w klaserze, bowiem szereg producentów ma w ofercie strony do albumów, w które bez trudu można włożyć monety w usztywnionych, papierowych holderach czy też w kapslach.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]