Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Sprawdź, gdzie zamówić buty jeździeckie, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. W rzeczy samej nie może to dziwić – szczególnie, jeżeli zauważa się spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, trening odpowiedniej postawy, a także rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma dobroczynne działanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje napięcie oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując ryzyko powstawania siniaków i otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z jakich surowców są wytwarzane buty jeździeckie?

W trakcie wyboru butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, jednak warto się je wybrać z uwagi na większą trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybciej osiąga pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, natomiast jej przystępna cena jest znaczną zaletą.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]