Jakie właściwości mają lampy solne?

Wszystko o lampy solne sklep.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić również korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Dane firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]