Kontenery budowlane – typy i wykorzystanie

Więcej informacji o kontenerze otwartym.

Kontenery na gruz pełnią bardzo ważną funkcję podczas prowadzenia robót remontowo-budowlanych – umożliwiają legalne usunięcie pozostałości po demontażu stolarki, skuwaniu płytek i pozostałych pracach. Jakie typy kontenerów budowlanych są dostępne na rynku? U kogo można je zamówić?

Kontenery budowlane – postaw na wysoką jakość

W Polsce wytwórstwem pojemnych i trwałych kontenerów na odpady zajmuje się Ekombud Sp. z o.o. – w swojej ofercie posiada między innymi kontenery na złom oraz kontenery na gruz. Z tego rodzaju pojemników korzystają nie tylko firmy budowlane, ale też przedsiębiorstwa usług komunalnych, podmioty zajmujące się użyczaniem kontenerów na odpady budowlane czy PSZOKi, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które oprócz śmieci powstających w gospodarstwach domowych, przyjmują również złom, gruz ceglany i betonowy oraz wszelkiego typu odpadki poremontowe.

Kontenery wykorzystywane na budowach – rodzaje

W sprzedaży znajdziemy sporo typów pojemników na odpady. Są muldy symetryczne i asymetryczne, kontenery stalowe, kontenery z pokrywą, otwarte, pojemniki wyposażone w zwijaną plandekę oraz wiele innych modeli. Wśród obecnych na rynku kontenerów wykorzystywanych w budownictwie najpopularniejsze są modele rolkowe, hakowe, a także samowyładowcze. Kontener hakowy znajdzie zastosowanie na budowie lub w zakładzie produkcyjnym. Zależnie od potrzeb można wyposażyć się w kontener otwarty lub posiadający pokrywę. Na budowach nierzadko stosowane są również kontenery do przewozu materiałów sypkich – głównie są to modele samowyładowcze, które można szybko rozładować.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]