Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Jeśli szukasz kontenerów KP, zobacz tutaj

Część śmieci nie powinno być wyrzucanych do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć trudności powiązane z magazynowaniem i przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, takie jak wióry metalowe, trociny bądź granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są różne firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi brygady sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu transportują do miejsca legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]