Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Dowiedz się więcej o lampie solnej na superbutelki.pl

Małe dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego problemu można je dopasować do wystroju wnętrza, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył solnych o jednakowym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im różne formy, przykładowo piramidy czy też sześcianu.

Co jest przyczyną powodzenia lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i subtelne, stąd poleca się stosowanie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]