Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Zamów listwy drewniane

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]