shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Projektując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, a także z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w w Europie domach widuje się nadal sporadycznie, ale każdy z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji czy kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii oraz RPA.

Zalety shuttersów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie padającego światła: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle atrakcyjny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Trzeba również uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez stosowania sznurów, co właściciele psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]