Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Więcej szczegółów o kapsułkach do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Obecnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]