Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Jeśli chcesz zamówić maski jednorazowe, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/yfnjxf3h.

Zapewnienie najwyższych norm bezpieczeństwa podczas wytwarzania żywności wymaga, żeby kadra linii produkcyjnych nosiła odpowiednią odzież ochronną, która zapobiega przedostaniu się drobinek ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najważniejszych elementów takiej ubiorów roboczych są czepki oraz maseczki, przykrywające głowę pracowników.

Z czego wykonuje się czepki i kominiarki ochronne?

Podstawowym zadaniem produktów chroniących głowę członków załogi, jest udaremnianie dostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy przedsiębiorstw produkcyjnych zapewniają swoim pracownikom rozmaite osłony zakrywające włosy i twarz. Okrycia te sporządzane są zwykle z polipropylenu, czyli PP, który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być szeroko stosowany w branży spożywczej, również do wytwarzania opakowań. Z PP wytwarza się między innymi czepki ochronne typu clip i kominiarki zakrywające znaczną część głowy. Te ostatnie występują także w wariancie z dodatkową maseczką zakrywającą usta oraz nos pracownika. PP może być barwiony, więc czepki i kominiarki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w rozmaitych kolorach, co na pewno zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Tymczasem czapki ochronne (również te z daszkiem) wykonywane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Zabezpieczenie głowy to też osłona twarzy – maseczki jednorazowe

Maseczki higieniczne tworzą kolejną osłonę w procesie produkcji. Minimalizują one ryzyko przedostania się do artykułów spożywczych kropelek śliny. Maseczki osłaniające twarz to artykuły, które nakłada się jednokrotnie. One też wykonane są z włókniny polipropylenowej, która jest hipoalergiczna, niesłychanie lekka i niepyląca. Zależnie od wymogów, maski noszone w branży spożywczej mogą być jedno-, dwu- lub trzywarstwowe. Dla panów posiadających brodę oraz wąsy dostępne są z kolei specjalne maseczki pokrywające w całości szczękę sięgające nad górną wargę.

Dane firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]