Środki do dezynfekcji – tam gdzie niezbędna jest sterylna czystość

Jeśli chcesz kupić środki odkażające, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj wchodzi poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]