Ubranie na motor to również kwestia bezpieczeństwa

Potrzebujesz ubrań na motor? Odwiedź ten adres.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W trakcie ewentualnego wypadku kierowcę motocykla nie ochraniają pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży zaprojektowanej właśnie do tego typu jazdy. Odzież motocyklowa nie tylko minimalizuje możliwe obrażenia kierowcy, ale także ochrania go przed słońcem, deszczem oraz wiatrem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motor – z tekstyliów czy ze skóry?

Wybierając odzież na motocykl najpierw należy wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, niezależnie od tego czy poruszamy się powolutku na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to także kluczowy element zabezpieczenia motocyklisty, ochraniający głowę przed ranami, które mogą mieć ciężkie skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do osłony reszty ciała podczas jazdy jest dużo opcji. Entuzjasta motocykli może skomponować swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę oraz spodnie przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze lub postawić na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Wiadomo, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie znaczy, że ubrania na motor wytworzone z tekstyliów ochrania słabo – wykorzystuje się w nich tkaniny o ogromnej wytrzymałości na ścieranie i wysoką temperaturę. Te elementy odzieży motocyklisty mają odpowiednie wzmocnienia (slidery) chroniące kolana, barki oraz łokcie, które w trakcie wypadku są szczególnie narażone na urazy.

Camelbagi, buty i pozostałe dodatki

Innymi ważnymi częściami odzieży na motor są rękawice oraz obuwie. Rękawice w razie wypadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, gdyż to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Należy zatem kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kłykcie. Dobre buty na motor obok tego, że chronią delikatne kości stopy, gwarantują również lepszą przyczepność, a w związku z tym lepszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne części odzieży na motocykl powinno się kupić? To bez wątpienia plecaki, kominiarki, gogle jeśli używamy kask crossowy, oraz kolejne ochraniacze, slidery lub zbroje.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]