Zastosowanie lonży jeździeckiej

Jeśli chcesz kupić lonżę dla konia, zobacz tutaj.

Lonża to sprzęt bardzo często stosowany w czasie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie najlepiej je kupować?

Rodzaje oraz rola lonży dla konia

Lonża dla konia to dość długa linka, najczęściej nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i treningu technik związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, jak również łapaniem strzemion. Zwierzę jest prowadzone po zarysie koła, a lonża jest stosowana do nadzorowania reakcji konia. Przyrząd ten wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do szlifowania technik i asekuracji wykonywanych trików. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Z lonżę jeździeckiej korzysta się również w trakcie treningu bez dżokeja – w takim wypadku służy do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zagwarantowania im adekwatnej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od popularnych marek

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia znanych firm – między innymi Harrys Horse, Kerbl czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża jeździecka w brązowym, różowym, a może niebieskim kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie oferowane są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]