Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce? Zajrzyj w to miejsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o ciekawych atrakcjach i najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której migiem odszukają hotele, pensjonaty i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, jak również galerie i zabytki położone w miastach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski nie pomija cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego