Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Szukasz szczegółowych informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tutaj

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź ozdabiać ciastka. Pragniesz rozwijać fascynację swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci nie tylko nabywają pożyteczne umiejętności, ale też uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją kreatywność. A po prostu świetnie się bawią. Ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów, wybieranie i mieszanie składników oraz komponowanie ulubionych smaków – to wszystko sprawia, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach asystują również rodzice, dlatego jest to znakomita sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla niesfornych pociech

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny. W czasie kursu maluchy szykują deser oraz danie główne. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – ugotować apetyczny makaron na słodko lub słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy. W czasie kursu dzieci przygotowują też wyśmienitą deser – mus z lodami truskawkowymi oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ukochanych potraw daje pociechom wiele satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu znakomitej pizzy lub dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z maluchami.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]