skitury, turystyka narciarska

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Większość osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam na ogół jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego relaksu w górskiej chacie z drewna i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart i butów.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam idealne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]