Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Wejdź tutaj, jeśli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta trekkingów

Górskie wypady przybierają wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do silnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się mało komfortowych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]