Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Wszystko o Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego wypoczynku na pewno poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć powtórnie ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, gdy można podziwiać porywające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne ostrych grani, stromych turni i baszt skalnych

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną ilością turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w ciągu dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują dość spadziste stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i liczne urwiska, oznaczono w nich również niemało prostych szlaków, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Tofanów i Brenty – co można podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy przeszli szkolenie z reguł asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimę, poruszając się po mniej stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów czy szczytami grupy Tre Cime.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]