Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Świetnie trafiłeś! Kliknij tu.

Sięganie po wierzchołki gór to cel licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezatartych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają głównie niepowtarzalne widoki, zanikające już lodowce, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy też zrobić zapas medykamentów zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]