Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Na tej stronie poznasz korzystną ofertę wyprawy w Alpy.

Sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie każdą trasę w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne góry Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego powierzchnia obejmuje kilka krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o których zdobyciu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Eiger oraz Les Droites. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele atrakcyjnych ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już należyte umiejętności narciarskie i posiadają stosowną kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim wymiar szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Największą zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, zwykle siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym dumę z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]