Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Wycieczka w Himalaje - poznaj pełną ofertę.

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Problemy powoduje też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]