Bursztyn

Szukasz biżuterii z bursztynem? Wejdź na www.bizutik.pl

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak dziwić – jantar jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby można dopasować do aktualnych mód. Aby zachować jej wygląd, musimy o jantar właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Złoto Bałtyku to bardzo wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek należy owinąć jedwabną tkaniną, a następnie dokładnie otulić folią oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w jednym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież porysować.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych środków chemicznych. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną szmatką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal robi niesamowite wrażenie, ale czas zostawił na niej swoje piętno. Czy da się ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez pomocy znawcy, możesz tylko pogorszyć sytuację – powinieneś więc poprosić o pomoc jubilera.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]