Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oczu i brwi?

Chcesz kupić kosmetyki do makijażu oczu? Kliknij tu.

Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu i brwi

Zaakcentowanie oczu to istotny etap aplikacji makijażu. Należy rozpocząć go od zastosowania stosownej bazy pod cienie. Baza uniemożliwia kumulowanie się cieni w fałdzie powieki i jest bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli borykamy się z opadającą bądź przetłuszczającą się powieką. Prócz tego baza przedłuża trwałość makijażu oczu, balansuje koloryt cery, innymi słowy maskuje widoczne naczynka i zaczerwienienie, a także podbija kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy produkty w kredce, w płynie bądź w słoiczku, dlatego bez trudu można kupić te, z których wolimy korzystać.

Do wykonania podstawowego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. W zależności od preferencji można kupić skomponowane przez producenta palety cieni albo samodzielnie wybrać ich odcienie spośród setek dostępnych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. By uatrakcyjnić makijaż oczu, przykładowo zaakcentować kształt oka i zagęścić wizualnie rzęsy, użyj kredek do oczu lub eyelinera. Jeśli natomiast wolisz używać sztucznych rzęs, to polecamy pociągnąć cienką linię na powiece, aby ukryć ich pasek. Dodatkowo kredki i eyelinery pozwalają na pozorną zmianę kształtu oka, wyciągając lub zaokrąglając je.

Finalną fazą makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy wybrać te wydłużające rzęsy, zwiększające ich objętość bądź o intensywnym kolorze.

Jeśli uwielbiasz połysk w makijażu, to zalecamy spróbować pigmenty do makijażu. W przypadku nakładania pigmentów trzeba pamiętać o odpowiedniej bazie bądź kleju, żeby pigmenty się natychmiast nie osypywały.

W prywatnej kosmetyczce opłaca się mieć płyn Duraline. To pomocny produkt, przede wszystkim gdy korzystamy z kosmetyków w żelu np. pomad do brwi lub eyelinerów w słoiczku, które mogą przysychać. Płyn Duraline można też użyć razem z cieniami do powiek.

Podstawowy makijaż oczu i brwi – nie trzeba posiadać wielu kosmetyków

Do aplikacji łatwego makijażu oczu i brwi nie trzeba niebotycznej liczby kosmetycznych produktów ani większych umiejętności. Jak najbardziej,malowanie prostej kreski kredką do oczu wymaga lekkiej wprawy, lecz już cienie, w szczególności te błyszczące, można bez problemu nanosić opuszkami palców. Ważne jest tylko to, żeby w swoim makijażu czuć się swobodnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]